Menu Close

Скільки податків сплачує індивідуальний підприємець: докладний огляд оподаткування

p align="justify"> Важливим аспектом діяльності індивідуального підприємця є погашення податкових зобов'язань. Відповідь на питання, скільки податків сплачує індивідуальний підприємець, залежить від різних факторів, включаючи загальну суму доходів, систему оподаткування та регулярність сплати податків.

Основним податком, який сплачує підприємець, є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Він розраховується виходячи із загальної суми доходів, одержаних підприємцем. ПДФО утримується з кожної суми, що виплачується, або облікової операції та сплачується до бюджету держави.

Окрім ПДФО, індивідуальний підприємець також зобов'язаний сплачувати податок на майно. Цей податок розраховується з оціночної вартості майна, що належить підприємцю. Він є одним із обов'язкових платежів, які необхідно внести до фіскальної служби.

Крім основних податків, індивідуальний підприємець також може бути зобов'язаний сплачувати інші податки, такі як страхові внески, єдиний соціальний податок та податок на додану вартість. Які саме податки доведеться сплачувати підприємцю залежить від характеру його діяльності та специфіки використання системи оподаткування.

Скільки податків сплачує індивідуальний підприємець
Вид податкуСтавка податку
Спрощена система оподаткуванняЗагальна система оподаткування
ПДФО6%13%
Єдиний податок на поставлений дохідВід 6% до 15% залежно від регіону
Єдиний сільськогосподарський податокВід 0,03% до 0,5%, залежно від виду діяльності
ПДВ20%
Єдиний соціальний податокВід 22% до 40% залежно від заробітної плати

Скільки податків сплачує приватний підприємець в Україні?

Єдиний податок ФОП платять за групами наступним чином: першої групи сплачують єдиний податок у розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних; другої групи – 20% від мінімальної зарплати; третьої групи мають незмінну ставку – 5% – для неплатників ПДВ, 3% – для платників ПДВ.

Який податок сплачує приватний підприємець?

Податок з доходів підприємця сплачується за ставкою 18%. Крім податку з доходів, підприємці сплачують єдиний соціальний внесок (далі ЄСВ) у розмірі 22% від чистого доходу.

Як індивідуальний підприємець сплачує податки?

ІП на АУСН сплачують єдиний податок щомісяця. Ставка податку з АУСН залежить від об'єкта оподаткування, його підприємці обирають самостійно: «Доходи», податкова ставка – 8% від доходу; «Доходи мінус витрати», податкова ставка — 20% від різниці між доходами та витратами, але не менше ніж 3% від доходів.

Що має платити приватний підприємець?

Крім ЄСВ, підприємці також повинні платити єдиний податок — для кожної групи різний. Перша група платить не більше ніж 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб — зараз це 248,1 гривні на місяць. ФОП другої групи повинні платити по 20% від мінімальної зарплати – зараз це 1300 гривень.