Menu Close

Симптоми отруєння хлором: як надати невідкладну допомогу

Отруєння хлором – це серйозний стан, який потребує негайної допомоги. Хлор є хімічною речовиною, що широко використовується в побутових та промислових цілях. Незалежно від того, як відбулося отруєння хлором – побутовою отрутою або внаслідок промислового інциденту, важливо знати, як надати першу допомогу та врятувати життя потерпілого.

Спочатку необхідно звернутися по медичну допомогу для оцінки стану потерпілого. У разі отруєння хлором його вплив на організм може бути різним залежно від безлічі факторів, включаючи концентрацію хлору, час тривалості впливу та індивідуальні особливості людини. Тим не менш, є кілька кроків, які можна зробити для мінімізації шкоди від хлору та забезпечення найкращих шансів на одужання.

Коли ви надаєте допомогу отруєному хлором, насамперед необхідно переконатися, що ви самостійно не наражаєте себе на ризик. Використовуйте засоби захисту, такі як рукавички та захисні окуляри, щоб запобігти контакту з хлором. Підводячи постраждалого на безпечне місце, тримайтеся на відстані джерела отруєння і виключіть його подальшу експозицію хлору.

Яку треба надати допомогу Отруєному хлором
Симптоми отруєнняДії з надання допомоги
Ороговіння шкіри та слизових оболонокНегайно зняти отруєний одяг, промити шкіру великою кількістю проточної води, викликати лікаря
Сильні запаморочення та головні боліПеревести постраждалого в прохолодне місце, звільнити від одягу, що стискає, забезпечити свіже повітря, викликати лікаря
Вогнища пігментації на шкіріРетельно промити шкіру проточною водою, нанести мазь від опіків, викликати лікаря
Опущення верхньої повіки, порушення зоруПромити очі проточною водою, накапати 2% розчин атропіну в очі, викликати лікаря

Як зберігати отрути?

Отрути повинні зберігатися у закритій тарі у приміщенні, куди заборонено вхід стороннім особам. На тарі має бути ярлик із назвою пестициду та зазначенням дати надходження його на склад. У приміщенні, де зберігаються пестициди, забороняється тримати продукти харчування, питну воду та фураж.

Чим можна нейтралізувати отруту?

Опік треба залити натуральним лимонним соком, звичайним оцтом або оцтомтобто тим, що нейтралізує отруту. Ці компоненти зазвичай можна знайти в будці рятувальника для подібних випадків, або можна заздалегідь запастися оцтовими серветками, що продаються в аптеках. Не можна очищати уражене місце алкоголем.

Як отрута виводиться із організму?

В організмі людини дійсно безперервно утворюються або надходять ззовні токсини (наприклад, випитий алкоголь), вони нейтралізуються у печінці, а виводяться нирками, кишечником і, невеликою мірою, через шкіру та легені.