Menu Close

Що таке дуоденіт у шлунку: причини, симптоми, лікування

Дуоденіт – це запальне захворювання, яке вражає слизову оболонку дванадцятипалої кишки. Дуоденіт є одним із найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту і може виникнути як самостійно, так і супроводжувати інші захворювання шлунка.

При дуоденіті запалення зазвичай починається в ділянці слизової оболонки, що знаходиться поблизу шлункового отвору дванадцятипалої кишки. Потім воно поширюється по всій поверхні слизової оболонки, що призводить до її подразнення та пошкодження. В результаті порушується робота травної системи, що проявляється різними симптомами.

Основними причинами розвитку дуоденіту є інфекції, аутоімунні процеси, зловживання алкоголем, неправильне харчування, стрес та певні лікарські препарати. Раннє звернення за медичною допомогою та правильне лікування допоможуть запобігти ускладненням та знизити ризик повторних загострень.

Що таке дуоденіт у шлунку
ДуоденітОпис
ДуоденітЦе запальне захворювання, яке розвивається в ділянці дванадцятипалої кишки (дуоденум), частини шлунково-кишкового тракту.
СимптомиЧастий або постійний біль або дискомфорт у животі в області шлунка, нудота, блювання, печія, можлива поява крові у блюванні або випорожненнях.
ПричиниДуоденіт може бути викликаний різними факторами, включаючи інфекцію Helicobacter pylori, підвищену кислотність шлункового соку, незбалансоване харчування, стрес, вживання алкоголю чи куріння.
ДіагностикаДля встановлення діагнозу дуоденіту використовуються різні методи, включаючи ендоскопію, гастроскопію, біопсію дуоденуму.
ЛікуванняЛікування дуоденіту залежить від його причини. Включає застосування препаратів для зниження кислотності, лікування інфекції Helicobacter pylori, дієту і зміна способу життя.

Дуоденіт – гостре чи хронічне запалення дванадцятипалої кишки (ДПК, лат. – duodenum), початкового відділу тонкого кишечника. Особливість патології в тому, що вона дуже поширена, але часто пов'язана з іншими хворобами травної системи (гастрит, виразкова хвороба).

Чому виникає дуоденіт?

Первинний дуоденіт виникає на тлі поганого харчування та шкідливих звичок. Кислі, гострі, смажені продукти, алкоголь стимулюють виділення гіперацидного шлункового соку, який потрапляє з їжею в кишку та ушкоджує її стінку. Первинний дуоденіт трапляється рідко.

Як позбутися дуоденіту?

Лікування дуоденіту проходить під наглядом гастроентеролога. Пацієнту призначається сувора дієта: з раціону виключаються складні продукти для перетравлення (молоко, злаки) і страви зі спеціями. Медикаментозна терапія ґрунтується на препаратах, що пригнічують надмірну секрецію соляної кислоти у шлунку.

Як і де болить дуоденіт?

Захворювання супроводжується загальною слабкістю, болями у ділянці шлунка, печією, відрижкою, нудотою, блюванням. Гострий дуоденіт при дотриманні дієти, що щадить (іноді голодування) зазвичай закінчується через кілька днів.

Що таке дуоденіт та як його лікувати?

Дуоденіт – це захворювання 12-палої кишки, що характеризується запаленням слизової оболонки органа. У клінічній практиці виділяють гостру та хронічну форми патології. При ураженні верхніх відділів ДПК симптоматика схожа на виразкову хворобу шлунка, при локалізації в нижніх відділах – з панкреатитом.