Menu Close

Гіперемія: симптоми, причини, лікування

Гіперемія – це патологічний стан, що характеризується підвищеним кровотоком та збільшенням об'єму крові у певних областях організму. Зазвичай гіперемія виникає у відповідь травми, запальні процеси чи інші патологічні стани, які призводять до розширення кровоносних судин.

Симптоми гіперемії можуть виявлятися різними способами, залежно від цього, у частині організму вона розвивається. Один із найпоширеніших симптомів гіперемії – почервоніння шкіри або його інтенсифікація у певних областях. Крім того, пацієнт може відчувати тепло і поколювання в ураженій ділянці, а також набряклість та підвищену чутливість до тиску.

Якщо гіперемія розвивається всередині органів, то симптоми можуть бути складнішими. Наприклад, при гіперемії стравоходу пацієнт може скаржитися на відчуття печіння або дискомфорту у грудях, а при гіперемії у печінці – на нудоту та біль у правому боці живота.

Що таке гіперемія: симптоми
Тип гіпереміїСимптоми
Активна гіпереміяПочервоніння шкіри, підвищення температури області, набряклість, болючість
Пасивна гіпереміяБлідість шкіри, набряки, оніміння, відчуття тяжкості та втоми в ногах, варикозне розширення вен
Інтерстиціальна гіпереміяНабряки, порушення лімфодренажу, підвищення проникності судин, утворення ексудату
Нейрогена гіпереміяСинці, гематоми, почервоніння шкіри, набряки, підвищена чутливість

Гіперемія горла – це небезпечний патологічний стан, при якому тканини слизової оболонки горла збільшуються у розмірах. Виникає набряк у горлі, який заважає людині нормально дихати, розмовляти, їсти та пити. Цей симптом досить поширений при запальних ЛОР-захворюваннях.5 лист. 2019 р.

Як проявляється гіперемія?

Симптоми гіперемії У більшості випадків гіперемія є доброякісною, здоровою реакцією на будь-яку активність. Ознаки та симптоми гіперемії зазвичай включають почервоніння тканини та підвищення її локальної температури. Іноді також спостерігається локальне напруження тканин (тургор).

Що таке гіперемія простими словами?

ὑπερ- «над-» + αἷμα «кров») переповнення кров'ю судин кровоносної системи будь-якого органу чи області тіла. Розрізняють: активну гіперемію або артеріальну, що залежить від збільшеного припливу артеріальної крові; венозну (пасивну) гіперемію, обумовлену утрудненням відтоку венозної крові.

Чому виникає гіперемія?

Як терапевт, я можу сказати, що гіперемія – це збільшення кровонаповнення тканин, що може статися через різні причини, такі як запалення, алергічна реакція, травма, підвищений кров'яний тиск та інші фактори. Гіперемія може проявлятися почервонінням, набряком та підвищеною чутливістю шкіри.

Як лікувати гіперемію?

Зазвичай гіперемія та її першопричина лікуються медикаментозно – за допомогою антибіотиків, противірусних, гормональних та антигістамінних препаратів, а також шляхом промивання очей антисептиками.. У рідкісних, особливо важких випадках, лікар може вдатися і до хірургічних методів.